Staj Olanakları

CH Coffee House / Staj Olanakları
CH olarak staj politikamız; öğrencilere sağladığımız staj olanağı ile hem onların gelişimine destek vermek hem de şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemektir.

Öncelikli staja kabul için iki temel şartımız, adayın şirketimizi tanıması ve organizasyonumuzda yer almak için istekli olmasıdır. Aday ile işe alım birimimizin yaptığı görüşmelerde kendisinin bizden beklentileri değerlendirilir ve bu beklentilere cevap verebileceğimiz departmanda stajyer istihdamına ihtiyaç olup olmadığı kontrol edilir. İstihdam edileceği departmanın görev ve sorumluluklarına uygun olarak iletişim ya da iyi bir takım oyuncusu olma gibi aradığımız temel yetkinlikler de bulunmaktadır.

Staja başvuran adaylardan beklentilerimiz; kendilerini öğrencilik yaşamlarında iyi tanımaya ve bu doğrultuda kariyerlerine yön vermeye çalışmalarıdır. Adaylar bu bilinç ve kararlılıkla karşımıza geldiklerinde onları değerlendirmek çok daha kolay olmaktadır.

Staj yapan öğrencilerimiz temel haklarımızdan (yol, yemek) faydalanmakla birlikte, ücret ve sigorta konusunda okul ya da işveren tarafından, kanunun belirlemiş olduğu tüm yasal mevzuat çerçevesinde istihdam edilmektedir.

Staj programımıza dahil olan genç arkadaşlarımızın ders programları uygun olduğu takdirde tam zamanlı olarak istihdam edebiliyoruz. Böylece daha fazla deneyim şansı yakalamış oluyorlar.

Şirketimizde staj imkanı yakalayan öğrencilere ilk tanıştığımız günden itibaren kariyer haritası çizmeye başlıyoruz. Onların beklentilerine göre şirket içinde farklı departmanlarda görevler veriyoruz. Departman seçimlerinde ve ilk değerlendirmelerinde, onlar hakkında edindiğimiz detayları paylaşıyor, adeta kariyer danışmanı gibi hareket ediyoruz.